• Wpisów:1283
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:77 428 / 3379 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
To nie sztuka wybudować nowy dom.
Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę.
Podków szczęścia nie wyrzuca się na złom,
Nie wynosi się na śmietnik snów i wzruszeń.

1. To nie sztuka wytrenować sobie mózg.
Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi,
By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,
By nie budził z marzeń nas jak budzik.

2. To nie sztuka skonstruować superplan,
Wszystko z góry mieć zaplanowane.
Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam,
Nie bać się przegranej i wygranej.

3. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong,
Nóg tysiące zmusić do tupotu.
Sztuka skomponować tak ulotny song,
Co bezskrzydłym da przyjemność lotu. Ref:

4. To nie sztuka z cudzej studni wodę pić,
Zbierać cudze zasługi i winy.
Sztuka swoim własnym rytmem życie śnić,
Znaleźć źródło w najsuchszej pustyni.
 

 

:(

"Nieprawda że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń. Ale to, co kiedyś bolało, w każdej chwili jest gotowe przebić się na wierzch i dopaść. Nie trzeba wiele, żeby przywołać dawne strachy i zmory. Gdyby nawet trwały w ukryciu, zepchnięte na samo dno, to przecież gniją gdzieś tam, na spodzie, i zatruwają duszę, zawsze pozostawiając jakiś ślad - w twarzy, w ruchach, w spojrzeniu - tworzą bariery psychiczne, kompleksy. Nie pomoże wódka, nie pomoże szarpanie się w skrajnościach, od usprawiedliwiania do potępiania".

Lucjan Nowakowski
 

 
"Najcieższą w życiu z ról jest uśmiech na twarzy a w sercu ból". 30 pare lat temu powtarzała mi to moja babcia...była mądrzejsza od google.... zrozumialem to po tylu kurwa latach
 

 
Pomyśl, jaki świat byłby piękny, gdyby ludzie spotykali się w odpowiednich momentach życia. A nie o parę lat i zdarzeń za późno, za wcześnie. Gdyby mówili to, o czym tak zaciekle milczą. Ile nocy byłoby przespanych, ile serc nie aż tak pustych.

- Olga Wojciechowska, "Listy niczyje"
 

 
"Najpiękniejsze chwile w życiu nie mają nic wspólnego z pieniędzmi."
- Autor nieznany
 

 
Nie bądź z kimś z przymusu, bez powodu lub dlatego, że nie masz innego wyboru. Przy niewłaściwej osobie będziesz wiecznie błagać o uwagę, czas i zainteresowanie. Odpowiednia osoba ofiaruje Ci to wszystko tylko dlatego, że Cię kocha…

- Rafał Wicijowski
 

 
"Nigdy nie wiesz, kiedy po raz ostatni widzisz kogoś. Nie wiesz o tym, że się kłócisz z kimś ostatni raz, kochasz ostatni raz, albo po raz ostatni patrzysz w oczy tej osoby, dziękując Bogu za to, że ją zesłał dla Ciebie."

- J. R. Ward
 

 
Ludzie stale pytają o twoją karierę, czy ożeniłeś się, kupiłeś dom. Jakby życie było listą rzeczy do zrobienia i odhaczenia. Nikt jednak nie zapyta, czy jesteś szczęśliwy.

— Heath Ledger
 

 
Lubimy wspominać, rozpamiętywać, dzielić włos na czworo. „Dlaczego mi się to przytrafiło?” Po prostu przytrafiło, chuj wie dlaczego, tego nie zmienisz. „Co pomyślą o mnie inni?” Inni o tobie nie myślą.

— Pokolenie Ikea
 

 
Zrozum w końcu Mała, że cały świat nie funkcjonuje tak jak Ty. Ludzie nie czują jak Ty, nie myślą tymi kategoriami co Ty, a w odniesieniu sukcesu wybierają zupełnie inną drogą, nie do końca spójną z Twoimi wartościami. To, że Ty byś czegoś nie zrobiła, nie znaczy, że ktoś nie zrobi. Świat rani i bywają sytuacje w których nie ma odpowiedz na pytanie: „co zrobiłam nie tak?”. Zrozum w końcu, że ludzie czasami nienawidzą Cię nie za to kim jesteś, czy za to co robisz, a za to co o Tobie usłyszeli, czy myślą, że zrobiłaś. Nie na wszystko masz wpływ, a już na pewno nie na to co myślą inni. Chociażbyś starała się całym sercem być dobrym człowiekiem, znajdą się zawsze osoby, które przedstawią Cię w sposób tak zły, ze nawet Twoja własna wyobraźnia w najbardziej kryzysowych momentach Twojego życia, nie zrobiłaby tego lepiej. Może czasami warto się zastanowić czy jeśli ktoś już mówi o Tobie źle, to nie warto dać mu ku temu powód i przestać być tak poprawną w zachowaniu damą. A tak poważnie – przestań być taką perfekcjonistką. Nie wszystko musi być idealne. W zasadzie to nic nie jest idealne. I Ty też nigdy nie będziesz. Jeszcze wiele razy sp*eprzy się wszystko. Błędy są po to żeby je popełniać. I najwyższy czas nauczyć się wybaczać je sobie, tak samo jak wybaczasz je innym. Nie licz na to, że ktoś zdoła ochronić Twoje naiwne serce. Tak naprawdę obronić się przed tym co złe, możesz tylko Ty sama. Nie oczekuj, że świat będzie Ci zawsze sprzyjał, a ludzie dookoła docenią Twoje starania. Z Twojego szczęścia tak naprawdę cieszą się tylko ludzie, którzy Cię kochają. Zawsze mów prawdę. Nie daj sobie nigdy zamknąć ust. Nie jestem posągiem, zaczarowanym złudzeniami żeby milczeć i nie wyrażać własnej opinii. Jesteś ogniem więc gdzie się nie znajdziesz – zawsze będziesz niosła zarówno blask jak i iskry. Nie pozwól żeby ktoś Cię zgasił swoim chłodem. Nie jesteś kostką lodu, jesteś światłem, które ma rozjaśniać mrok. Bo są w ludzkich sercach takie miejsca, w których nie ma nic poza ciemnością. Tam mogą dotrzeć tylko ciepłe słowa i jasne intencje. Nie bój się nigdy robić tego, co kochasz. Nie bój się marzyć. Bądź odważna. I pamiętaj o najważniejszym - żyj najpiękniej jak umiesz.

- Aleksandra Steć
 

 
Dzisiejsze związki polegają na tym, że ludzie zdzierają z siebie ubrania, on dochodzi na jej brzuch albo tyłek, ale nie mogą nawzajem dotykać swoich telefonów. Że żyjemy niby razem, ale jednak osobno.

Czy znam przepis na idealny związek? Nie. Ale wiem, że aby być w dobrym związku z mężczyzną trzeba budować razem z nim historię. Zaś by być w udanym związku z kobietą, trzeba dawać jej emocje.

W każdym związku są kłótnie. Lecz nie chodzi o to, że ludzie się kłócą, bo kłócić się będą zawsze. Chodzi o to, jak się wtedy traktują.

- Pokolenie Ikea
 

 
Przez większą część mojego życia oczekiwałem, że wszystko co robię będzie doskonałe. Że ogarnę wszystko. Że jestem perfekcyjną maszyną stworzoną do tego, aby dać ze wszystkim radę i nikogo nie zawieść.

Nasze życie ma przypominać smartfony. Mamy przełączać się błyskawicznie między aplikacjami (dom, praca, kariera, sukces, impreza, sport, doskonały seks) i nie zwalniać. Nie wieszać się. Nie mieć żadnych lagów. Umieszczać zdjęcia na Fejsie z każdego etapu.

(...)

Tyle, że ja zmieniając kolejne aplikacje, czasami już nie wytrzymywałem. I nity ze zbroi mi puszczały, a para buchała mi przez hełm. Bo wymagałem od siebie coraz większej szybkości reakcji.

Niby, każdy kuma, że nikt nie jest doskonały. I nikt nie ogarnie wszystkiego. Ale, to by była porażka, prawda? Więc kiedy ktoś się ciebie pyta, co u ciebie jedyne co masz ochotę odpowiedzieć to: jestem zmęczony.

- Pokolenie Ikea
 

 
Powiedz „nie” sztucznym relacjom, pozornym przyjaźniom i miłości na siłę. Albo ktoś chce Ciebie w 100%, albo niech spierdala.

Daj swój czas, uśmiech i obecność tym, którzy Cię kochają. Zaś tym którzy mają Cię w dupie, wszystkim kłamcom, egoistom i manipulantom pokaż środkowy palec. Jednak tym razem nie zamykaj za sobą spokojnie drzwi. Rąbnij nimi tak, by z hukiem wyleciały z futryny. Niech wszyscy ludzie, którzy nigdy nie zasługiwali na to, by być w Twoim życiu raz na zawsze zrozumieją, że nie ma w nim dłużej dla nich miejsca.

Koniec z wszystkimi gównianymi wymówkami typu „nie miałem czasu”, „nie mogłem” lub „byłem zajęty”. Koniec z frajerskimi tekstami „jesteś fajna, ale…” Nie ma kurwa „ale”! Albo wspólnie się szanujemy i dajemy z siebie wszystko, albo nie róbmy tego wcale…

- Rafał Wicijowski
 

 

You


“Nie usłyszysz już jak wołam Cię i nie zobaczysz w lustrze nas I nie poczujesz nic, bo ten obok to już nie ja.”
 

 
"Powiem Wam czego chcą kobiety. Albo czego nie chcą.
OTÓŻ KOBIETY BARDZO NIE CHCĄ BYĆ SWOJE.
Przecież to o to chodzi. O to spojrzenie, które mówi „chcę Cię”. O ten mocny uścisk „nikomu Cię nie oddam”. O to złapanie za tyłek pokazujące „jesteś moja”.
Kobiety, które mówią, że chcą być tylko swoje, kłamią. Bo wszystkie chcą do kogoś należeć, być rzucane na łóżko, łapane od tyłu za brzuch i odciągane podczas robienia obiadu. Marzą o tym, żeby ktoś zabrał im komputer sprzed nosa podczas odpisywania na maile i odciągnął je ot tak, bo ich pragnie. Chcą mieć kogoś, kto nie pozwoli im się wyspać.
Każda kobieta potrzebuje, żeby ktoś trochę na jej punkcie wariował. Żeby ją sobie przywłaszczał, chciał jej i nie czekał aż rozbierze buty, by wziąć co jego.
Tak, one też chcą radzić sobie same, spełniać się, być w czymś najlepsze, ale wcale, choć wielu się tak błędnie wydaje, nie chcą być tylko swoje.
One szczerze tego nienawidzą. Nienawidzą być tylko swoje.
KOBIETO!
Poszukaj faceta, który oprócz tego, że pokocha Cię i będzie z Tobą rozmawiał o religii i pieniądzach, będzie Cię brał jak swoją. Rozbierał wzrokiem, oglądał jak okaz sztuki i całował zawsze tak, jakby robił to po raz ostatni, bo tylko przy takim mężczyźnie będziesz się czuła lepsza niż jesteś.
Znajdź kogoś, kto sprawia, że czujesz się lepsza niż jesteś.
 

 
Jeżeli kogoś kochasz to pij tak długo aż ci przejdzie.
 

 
"Jak często znajduje się kogoś, czyje usta idealnie pasują do twoich? Powiem wam jak często – tylko raz w życiu. Na świecie jest wielu miłych ludzi, w których można się zakochać. Ale jest tylko jedna osoba, której usta idealnie pasują do twoich."
- Tony Parsons
  • awatar Piotrdivine: @What's up Megg: Ciekawa teoria.
  • awatar What's up Megg: Podobno trzy razy: za pierwszym razem miłość jest szalona i niedojrzała, szybko się kończy. Za drugim razem jest tragiczna. Za trzecim - dojrzała, prawdziwa i na zawsze. I usta pasują we wszystkich trzech przypadkach ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
"Piłem melisę na uspokojenie, ale wkurwiał mnie jej smak."
- Autor nieznany
 

 
Bolało mnie, że o mnie zapomniała. Ale jeszcze bardziej bolało mnie to, że sprawiłem, że chciała o mnie zapomnieć. Zostawiłem ją na rozstaju dróg. Zupełnie zagubioną i ubrudzoną resztkami złudzeń, w które tak wierzyła. Wierzyła we mnie. A ja zdaje się byłem wtedy zbyt nierozsądny, żeby być dla niej kimś więcej niż iluzją. Z czasem zrozumiałem, że całą sytuację zinterpretowała tak, jakbym wbił jej nóż w serce i przekręcił. To dlatego z jej ust zamiast słodkiego śmiechu wylała się jak krew cała fala gorzkich słów. Wtedy nie rozumiałem. Dzisiaj wiem wszystko. Powinienem wziąć ją za rękę i przeprowadzić przez to co było dla niej niezrozumiałe. Powinienem być obok w te noce, kiedy płakała wewnątrz siebie z bezradności. Bo ona taka była, że nie potrafiła płakać łzami. Płakała w sercu. Powinienem być wtedy, chociażby po to żeby pogłaskać jej włosy. Ucałować czoło. Ale byłem tchórzem. Teraz muszę patrzeć jak ktoś inny obmywa jej rany i koi zmysły. Tworzy jej historię. A ona - ona mnie już nie chce. Nie chce nawet w swoich wspomnieniach. I to boli. Tak, że w duszy gasną wszystkie gwiazdy. Przecież wiem, że straciłem niebo.Aleksandra Steć
  • awatar What's up Megg: Zupełnie jakbyś pisał o mojej sytuacji sprzed prawie ośmiu lat...
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
"Wiedz, że mądre pomysły przychodzą dopiero, jak już coś spierdolisz."

-Konfucjusz
 

 
Żyjąc pod wie­cznym zna­kiem za­pyta­nia, cze­kamy wciąż na nie ot­rzy­maną odpowiedź!!!......
Są rzeczy, których nie rozumiesz.
Chwile - którymi się nie przejmujesz.
Słowa - które kogoś ranią .
Marzenia - których nie można zapomnieć
Piosenki - których nie możesz słuchać.
Miejsca - gdzie wracają wszystkie wspomnienia.
Ludzie - za którymi tęsknisz bardzo.
Wspomnienia - które łamią serce.
Uczucia - których nie można kontrolować.
Łzy - które nieuchronnie nadchodzą.
Chwile - które nie opuszczają głowy.
Rzeczy- które można było zrobić lepiej.
Dni - kiedy nie wiesz co dalej.
Godziny - gdzie czujesz się samotny.
Minuty - kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, za czy lub za kim naprawdę tęsknisz.
Sekundy - w których czujesz sie beznadziejnie.
Osoby-bez których dni puste są.
Pocałunki bez których sensu brak.
Ramiona - bez których
Nie przychodzi sen.
Gdzie jesteŚ??? Przybadź i wypełnij jak najszybciej te puste miejsca.....
 

 
marzy mi się uciec tam
gdzie nie ma tego złego
co by na dobre nie wyszło
gdzie diabeł nie mówi dobranoc
bo się nie odzywa
cicha woda nie rwie brzegów
i nie trzeba walczyć z wiatrakami

marzy mi się uciec
wcale nie na koniec świata
tylko na jego początek
żeby móc chwalić dzień
przed zachodem Słońca
tam gdzie nic nie musi zabijać
żebyśmy czuli się mocni.

- Aleksandra Steć
 

 
Ludzie z taką łatwością przechodzą z rąk do rąk, z ust do ust. Jedynie ze słów do czynów jest im przejść ciężko. I z innych części ciała do serca.

- Aleksandra Steć
 

 
Jestem facetem, co się zdarza raz na sto.
Niektórzy mówią, że na tysiąc. Jestem ziarnem znalezionym w korcu maku,
z którego wyrośnie przemożna tęsknota.
Jestem przecież meżczyzna, co się zdarza
raz na życie. No może dwa.